( 0 ) Giriş

AMP Nedir? Ne İşe Yarar?

Amp, Googla tarafından oluşturulmuş, Türkçe açılımı hızlandırılmış mobil sayfalar olan bir içerik kodlama yöntemidir.

AMP Nedir? Ne İşe Yarar?

Accelerated Mobile Pages (AMP), Google tarafından geliştiren bir içerik kodlama yapısı olarak çok sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Amp, Türçe açılımı ile hızlandırılmış mobil sayfalar mobil kullanıcılarının içerikleri daha hızlı yüklemesi için ortaya çıkarılmıştır. AMP sayfalar, temel olarak sadeleştirilmiş HTML sayfalarını esas alır. AMP sayfalar, yalnızca mobil cihazlardan aradağınızda karşınıza çıkar. Mobil olamayn masaüstü işletim sistemi kullanan cihazlarda, arama mtorlarında bir konu hakkında bilgi istediğinizde AMP içeren sonuçlar bulamazsınız.

AMP'nin SEO Açısından Önemi

Google, yeterli AMP içeriğe sahip olan sayflaları kendi önbelleğinde saklar. Başka bir arama talebi Google'a ulaştığında Google bunu websitesinden getirmek yerine kendi önbelleğindeki sayfayı kullancıya sunar. Buda bir web sitesi açısından daha az trafik ve mükemmel bir sonuç anlamına gelir.

AMP kodlama yapısına sahip web siteleri daha hızlı yüklendiğinden ve Google önbelleğe yerleşmiş olduğundan arama sonuçlarında da etkisini göstermektedir.

AMP NERELERDE KULLANILIYOR?

Amp sayfa tipini ağırlıklı olarak haber içerikli sitelerin kullandığını söyleyebiliriz. Zaten Google bir haber aradığınızda karşınıza direk olarak AMP ile tasarlanmış sayfalar çıkacaktır.

Bu icerik 1164 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
AMP Nedir? Ne İşe Yarar?
AMP Nedir? Ne İşe Yarar?

AMP Amp Nedir? Amp Ne İşe Yarar?

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN