( 0 ) Giriş

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde epostalarını kullanabilmeniz için domaini aldığınız kayıt operatörü yada konumlandırdığınız hosting hesabına erişiminiz olması gerekir.

Dünyada internet sitelerine erişim DNS dediğimiz domain name server(alanadı isim sunucusu) denilen bir yapı ile sağlanabilmektedir. Bir kullanıcı adres satırında sizin domain adresini tıkladığında kayıt operatöründe hangi ana bilgisayar kayıtları var ise (sunucu) oraya yönlendirilir. Böylece sizde istediğiniz içeriklere erişmiş olursunuz.

Eposta sistemleri de aynı şekilde haraket etmektedir. Örneğin gmail üzerinden msn@falanca.com a bir eposta gönderdiniz. DNS kayıtları sayesinde bu e postanın hangi ana bilgisayara(sunucuya) gideceği bellidir.

GOOGLE WORKSPACE ÜZERİNDE EPOSTA DOMAİN EKLEME VE EPOSTA SİSTEMİ

Google workspace hesabınızı olduğunu düşünerek devam edeceğiz. Yukarıda DNS kayıtlarının düzenlemebilmesi için domain ayarlarına yada hosting ayarlarına erişiminiz olması gerekir. Kayıt operatöründen yada hosting hesabımızdan ilgili domainin DNS ayarlarına geliyoruz. Mevcut DNS yapılandırmasını açıyoruz. Orada MX şeklinde bir kayıt göreceksiniz. O kaydı siliyoruz onun yerine aşağıdaki MX kayıtlarını giriyoruz;

Boş veya @    3600    MX    1    ASPMX.L.GOOGLE.COM
Boş veya @    3600    MX    5    ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM
Boş veya @    3600    MX    5    ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM
Boş veya @    3600    MX    10    ALT3.ASPMX.L.GOOGLE.COM
Boş veya @    3600    MX    10    ALT4.ASPMX.L.GOOGLE.COM

Bu ayarları bittikten sonra işimiz henüz bitmiyor. Bir tane de text kaydı eklememez gerekiyor. Bu txt kaydı, google ın domain i tanıması içindir.

v=spf1 include:_spf.google.com ~all

Yukarıdaki txt kaydınızı da eklediyseniz artık işlemleiriniz hazır demektir. Google ın kayıtları tanıması yaklaşık 10-15 dk olabilir. Bunu teyit etmek için MX Tools aracını kullanırık alan adınıza ait MX kayıtlarını sorgulayabilirsiniz.

Bu icerik 78 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

google kurumsal mail google eposta google workspace

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN