( 0 ) Giriş

Birileri Sizi Dinliyor Ve Izliyor

Hayatınızın ve yaptıklarınızın gizili olduğunu mu düşünüyorsunuz. Kesinlikle yanılıyorsunuz. Birileri sizi dinliyor ve izliyor.

Birileri Sizi Dinliyor Ve Izliyor

Teknolojinin hayatımızı hızla adapte olduğu bu günlerde kişilerin gizlilik sorunları da kendini göstermeye başladı. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi gündelik hayatımızı pratik hale getirse de beraberinde pek çok güvenlik porblemini getiriyor. Her gün içinden çıkmadığımız, belki de hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya hesapları aynı zamanda bizim hayatımızı tehdit eden birer program aslında.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI İLE DİNLENİYOR VE İZLENİYORSUNUZ

Akıllı telefonlarımız sayesinde içinden çıkmadığımız sosyal medya aynı zamanda sizin hayatınızı yönlendiren birer akıllı program görevi görüyor. Peki sosyal medya bizi nasıl yönlediriyor ve dinliyor. Öncelikle konuya sosyal medya uygulamasınının kurulumu ile başlamak gerekir. Uygulamayı App store dan yada google play dan indirdiğinizde size telefonunuzda bazı donanımları ve yerleri kullanmak için izin ister. İşte sizin verdiğiniz bu izin sayesinde uygulama sürekli olarak sizi izleyebildiği gibi sizin görüşmelerinizi de internet üzerinden kaydetme yeteneğine sahiptir. Bunun için sizden ekxra  bir izin istemiyor. Zaten uygulamayı kurarken kamera ve mikrofon erişim izni verdiniz.izinler

UYGULAMALAR SİZİ YÖNLENDİRİYOR

Uygulamar sizi nasıl yönlendiriyor merak ediyorsunuz. Akşama kadar bir arkadaşınız ile Wolkswagen Passat hakkında konuştuğunuzu düşünelim. Aracın özellikleri hakkında kullanışı hakkında akşama kadar sohbet ettiniz. Daha sonra arkadaşınızdan ayrıldınız ve sosyal medya hesaplarınızı bir kontrol edeyim dediniz. Sosyal medya hesaplarınızda gezinirken Wolkswagen Passt ile alakalı bir içerik görürsünüz. Bunun bir tesadüf falan olduğunu sakın düşünmeyin. Değil. Bu sizin dinlendiğniiz anlamına geliyor. Daha bu şekilde pek çok örneklemeler verilebilir.

AKILLI TELEFONUN KENDİSİ BİR CASUSTUR

Akıllı telefonunuz var eve uygulama yüklemediniz. Kendinizi güvende zannedebilirsiniz. Kesinlikle yanılıyorsunuz. Her programcı bir telefon işletim sisteminin aynı zamanda bir kontrol programı olduğunu bilir. Sevgilinizle konuştuklarınızın sadece sizde kaldığınını mı sanıyorsunuz. Mümkün değil. Hayatımızda teknoloji sürekli olarak yerini artırıyor. Son zamanlarda dillendirilen IOT (internet of things) bir başka değişle nesnelerin interneti bütün cihazların ve maddelerin birbirleri ile haberleşmesi prensibine dayanıyor. Artık saklanacak hiç bir yeriniz kalmayacak.

Bu icerik 1385 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Birileri Sizi Dinliyor Ve Izliyor
Birileri Sizi Dinliyor Ve Izliyor

instagram bizi dinliyor instagram bizi izliyor twitter bizi dinliyor twitter bizi izliyor Facebook bizi dinliyor facebook bizi izliyor

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN