( 0 ) Giriş

Huawei İçin Yeni İşletim Sistemi Hazırlıkları

ABD' nin ekonomik yaptrımları sonucu Google, Huawei marka telefonların Android programında çıkarma kararı almıştı. Huawei için yeni işletim sistemi yolda.

Huawei İçin Yeni İşletim Sistemi Hazırlıkları

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, Çin'e uygulanan yaptırımlar çerçevesinde Huawei marka cihazların Birleşik Devletler ulusal güvenlik gerekçeleri bahane edilerek Amerika'da kullanımını rafa kaldırmıştı. Karar tüm dünyada şaşkınlık ile karşılanmış, Bu karar Huawei cihazların ABD pazarının daralmasına neden oluyor.

Kararın ardından Amekiran menşeili firmalar Trump ı desteklercesine yaptırım kararına katılmaya başladı. Bunların arasında Huawei marka cihazları dünya çapında zora sokan en önemli adım Google' dan geldi. Androidin geliştiricisi durumundaki Google, Huawei marka cihazları Android programından çıkardığını duyurdu.Bu kararla birlikte 90 günlük süre içinde bir anlaşma sağlanamaz ise Huawei kullanıcıları, mevcut kullandıkları cihazlardan Youtube, gmail ve play store hizmetlerini alamayacak.

Huawei kendi işletim sisteminin sinyallerini verdi

Huawei, bu yaptırım kararının ardından çalışmalara başladı. Son alınan bilgiler doğrultusunda Huawei CEO su Yu Chengdong , huawei işletim sistemi nin sinyallerini verdi. Hatta yeni işletim sisteminin 2020 yılı ortalarında piyasa sürülebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu icerik 1195 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Huawei İçin Yeni İşletim Sistemi Hazırlıkları
Huawei İçin Yeni İşletim Sistemi Hazırlıkları

Huawei Trump Huawei Android Huawei işletim sistemi

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN