( 0 ) Giriş

IOT Nedir?

Iot, açılım yaparsak internet of things (nesnelerin interneti) akıllı cihazların birbirleri ile haberleşmesi amacına dayanır.

IOT Nedir?

İot (internet of things - Nesnelerin interneti), genel olarak akıllı cihazların belirli bir protokol üzerinden birbirleri ile haberleşmesi konuşması anlamına geliyor.

Kevın Ashton tarafından ilk defa 1999 yılında bir proje içerisinde kullanılan internet of things tanımı bu gün çok büyük aşama haline geldi. IOT, akıllı cihazların birbirleri ile iletişim kurmaları ve bu haberleşmeden elde edilen verilerin BIG DATA denilen ortam tutulması prensibine dayanır. Şöyle bir örnek verirsek;
Giydiğiniz akıllı elbise sürekli olarak kalp atışlarınızı ve vücut ısınızı en yakın sağlık ocağına iletiyor, sağlık ocağında yapay zeka önceki verilerinizi karşılaştırarak on an normal olup olmadığınızı kontrol ediyor, eğer normal değilseniz ambulans gönderimine kadar her şeyi gerçekleştirebiliyor.

Başka bir örnek verirsek; tarlalara yerleştirilen sensörler sayesinde tarlanın yıllık nem,tuz,kum,humus, gübre oranları BIG DATA da daha öncede kaydedilen verilerle karşılaştırıyor ve size o yıl tarlaya ne ekerseniz daha çok verim alacağını söylüyor. Bu teknoloji insanların hayatını kolaytırdığı kadar, teknolojinin ve yapay zekanın daha doğrusu akılıl makinelerin insanların yerini alması anlamına geliyor.

Belki önümüzdeki 20 yıldan sonra insanları çalışmaya ihtiyaçları belki olmayacak.

Bu icerik 987 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
IOT Nedir?

iot

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN