( 0 ) Giriş

Otonom Nedir?

Yapay zeka ile birlikte karşımıza çıkan bir kelime olarak gündemi değerlendiren ve pek çok olayda adı geçen otonom nedir? bu yazımızda.

Otonom Nedir?

Otonom Nedir? Ne İşe Yarar?

Otonom : Kelime manası olarak her hangi bir birim yada yapının kendi kendisini yönetmesi olarak özetlenebilir. Otonom kelimesinin günümüzde kullanımının en önemli sebebi elbetteki gelişen teknoloji ve bununla beraber hızlı bir şekilde yol alan yapay zeka.

Otonoma verilecek en mükemmel örnek yaratılış mucizesi olan insan vücududur. Otonom, eski deyimlerde bölgeler için kullanılsada artık günümüzde robot teknolojisi için kulanılmaktadır. Artık bilgisayar teknolojisi ile donatılmış ve yoğrulmuş cihazlar yapay zeka ile karşılaştıkları bir olay karşısında dışarıdan bir komut almadan değerlendirip sonuçlandırabiliyor. Otonom sistemlere bir başka örnek ise arabalardır. Yapay zeka ile donatılmış olan arabalar sensörler ile yolunu bulabilmekte, firen yapabilmekte şeridini koruyabilmektedir.

Robot teknolojisi çok fazla ilerledi ve sahada yapay zeka ile düşünüp işi sonuçlandıran robotlar bulunmaktadır. ABD tarafından üretilen ve kendisine Suudi Arabistan vatantaşlığı verilen SOFIA, yapay zekanın geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir.

Otonom robotlar ve araçlar baş döndüren bir hızla hayatımıza girmeye devam ediyor. Kim bilir belkide filmlerde gördüğünüz vakalar kısa bir süre sonra hayatımızda yer alacak.

Bu icerik 1538 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Otonom Nedir?

otonom yapay zeka

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN