( 0 ) Giriş

Ubuntu 18.04LTS Incelemesi

Ubuntu yeni sürümü 18.04 LTS yi piyasaya sürdü

Ubuntu 18.04LTS Incelemesi

Ubuntu yeni işletim sistemi 18.04LTS (long time support) sürümünü piyasa sürdü.

Peki neler var bu yeni işletim sisteminde birlikte inceledik.

Bildiğiniz üzere Ubuntu, Linux tabanlı işletim sistemleri içinde dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi. Ubuntu bu sürümünde pencere denetimlerini unity de sağ tarafa almış. Yani gnome classic yükleyip pencere denetimlerini sağa almak zorunda değilsiniz. Dashboard aşağya alabiliyorsunuz. Aşağıya aldıktan sonra görünümü biraz Windows 10 benziyor sanki. Bir iki güncellemeden sonra bazı donmalar meydana geldi. Sanırım bu donanım kaynaklıdır. Kullanımı gayet güzel ve rahat. Windows'un kalıplarından sıkılıp özgür dünyaya geçmek iseteyen kullanıcılara tavsiye ederiz.

Bilal KÜÇÜK - Editörden seçilenler

Bu icerik 2753 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Ubuntu 18.04LTS Incelemesi
Ubuntu 18.04LTS Incelemesi
Ubuntu 18.04LTS Incelemesi

untity gnone classic ubuntu incelemesi ubuntu 18.04lts ubuntu linux tabanlı işletim sistemleri

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN