( 0 ) Giriş

Wifi Şifreniz Güvenli Mi?

Wife şifreniz yeterince güvenli mi? Güvenli wife şifresi için ne yapmak gerekir?

Wifi Şifreniz Güvenli Mi?

Kablosuz teknolojinin iyiden iyiye hayatımıza girdiği şu dönemlerde kullanıcıların en önmeli problemlerinden birisi de wife şifresinin başkaları tarafından ele geçirilmesi. Bu gün bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamının mobil üzerinden yapılması bir ağa bağlı telefon yada cihazlar için bir tehlike oluşturuyor. Bu tehlike birisinin wfi ağınıza bağlanması ile başlıyor. Wife ağına bağlı cihazların internet trafikleri bir bilgisayar ekranında bir şekilde görülebilmektedir. Siz bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken wifi ağınıza bağlı başka bir kullanıcı bütün yaptıklarınızı bilgisayar ekranında seyredebilmektedir.

Wifi Şifreleri Nasıl Hakcleniyor?

Temel olarak password hacklenmesi kullanıcı şifresinin deneme yöntemleri ile bulunmasına dayanır. Bunun için önceden oluşturulmuş olan bir veritabanı içerisinde bütün olasılıklar hesaba katılarak algoritmalar oluşturulmuştur. Hack programı bağlı olduğu veritabanında sizin şifrenizi bulmaya çalışır. Bu saniyede çok ciddi karşılaştıma sayılarına eş değerdir. Bu gün Google play de pek çok hack programı bulunmakta ve bu programlar sayesinde etrafta bulunan Wifi ağları dinlenerek şifreleri kırılabilmektir.

Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Hackerlardan korunmanı en temel prensibi wifi şifrenizin kesinlikle sizinle alakası olmayan bilgiler içermesidir. Kesinlikle yalnızca har rakamlardan oluşan şifreler kullanmayın. Şifrenizin içine mutlaka noktalama işaretleri ve özel karakterler kullanın. Örnek olarak isminizin Mustafa olduğunu düşünelim. Kesinlikle Mustafa1234 gibi bir şifre koyma hatasına düşmeyin. Mustafa  için örnek şifre Ky@21?_mx36 şeklinde bir şifrenin kırılma olasılığı nerdeyse imkansız durumdadır.

Güvenlik benim için önemli diyorsanız havalimanı, cafe gibi halka açık yerlerde kesinlikle kablosuz ağlara bağlanıp işlem gerçekleştirmeyin. Hemen yan masadaki arkadaş sizinle yakından ilgileniyor olabilir.

Bu icerik 1134 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Wifi Şifreniz Güvenli Mi?

Wife Şifresi Hack Güvenli Wifi

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Hikvision Solar Kamera

Hikvision Solar Kamera

Hikvision'in güneş enerjisiyle çalışan Solar Kamera serisi, 4 MP çözünürlüğü ve sim kart desteği ile güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Carin - 21 Mart 2024 Perşembe

İnceleyin »

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google WorkSpace Eposta Yapılandırması

Google workspace üzerinde domain ekleme ve eposta sistemini kullanmak için gerekli DNS ayarlarımız.

Carin - 5 Şubat 2024 Pazartesi

İnceleyin »

Carin

Carin

Carin, geniş bir yelpazede güvenlik ve dijital çözümler sunan bir şirkettir. Şirketin odak noktası, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve dijital varlıklarını geliştirmek üzerinedir.

Carin - 30 Mayıs 2023 Salı

İnceleyin »

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip Network Kamera Sistemleri

Ip network tabanlı güvenlik kamera sistemeleri ve genel özellikleri fiyatları hakkında.

Carin - 16 Nisan 2023 Pazar

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN