Centos 7 Üzerine Vestacp Yüklemesi

Vestacp kullanılışlı bir hosting kontrol panelidir. Bu konuda yükleme sırasında karşılaşılan sorunları burda derledik.

Centos 7 Üzerine Vestacp Yüklemesi

Öncelikle şunu söylemek isterim. Vestacp her şeye rağmen çok kullanılışlı bir hosting kontrol paneli. En güzel yanlarından birisi de size vestacp apı desteği sağlaması. Peki vestacp api ne işe yarar? Vestacp api sayesinde eğer vestacp arayüzüne ulaşmadan eposta adresleri oluşturabilir,hosting hesapları askıya alabilirsiniz. Eğer vestacp api ile müşteriye yaptığınız içerik yönetim sistemi üzerinde eposta hesabı oluşturma hakkı da verebilirsiniz.

CENTOS 7 ÜZERİNE VESTACP YÜKLEMESİ

Bir centos7 suncu üzerine vestacp yüklüyorsanız linux yapılarını iyi bilmeniz gerekir bunu bir kenara yazın. Çünkü her hangi bir sorunla karşılaştığınızda çözebilme bilginiz olmasında fayda var.

Bu makalenin paylaştığım tarih itibarı ile Centos 7 64 bit üzerine Vestacp kontrol paneli yüklücez. Bunun için temiz bir Centos kurulumu ilk önce yapın.

Daha sonra konsoldan erişim sağlayın;

#root@panel: ssh root@12.23.34.56
pass : ssh şifreniz buraya gelecek

doha sonra login olduysanız vestacp yüklemesine geçebiliriz;

curl -O http://vestacp.com/pub/vst-install.sh komut satırına yazın. Bu kurulum dosyasına root klasörüne indiricektir. Sizde zaten şu an root klasöründe almanız gerekli.
Daha sonra bash vst-install.sh komutunu kullanarak yükleme işlemine başlıyoruz. Şunu söylemek isterim eğer daha ayrıntılı bir yükleme yapmak istiyorsanız Şu komutu kendinize göre düzenleyin.
bash vst-install.sh --nginx yes --apache yes --phpfpm no --named yes --remi yes --vsftpd yes --proftpd no --iptables yes --fail2ban yes --quota no --exim yes --dovecot yes --spamassassin yes --clamav yes --softaculous yes --mysql yes --postgresql no --hostname panel.benimsite.com --email benimsunucu@gmail.com --password sunucu@1234
Bu şekilde ayrıntılı bir yükleme komutu oluşturursanız Vesta size yükleme sırasında sadece başlangıçta yes komutu vermenizi ister. Eğer ilk verdiğim yükleme komutunu kullanırsanız istenilenleri yazmanız gerekir.

yüklemeniz yaklaşık 15 dakika sürecektir.

Kurulum bitince size panel giriş bilgileri gelecektir.


Yüklemeden Sonra Karşılaşılan Sorunlar

Bu vestacp yüklemesi PHP 8 ile yüklendi onu söylemek isterim. Yüklemeden sonra karşılaştığım tek sorun Webmail smtp 451 hatası. çözümünüde roundcubemail versiyonunu düşürmekte buldum.
Eğer mail gönderirken smtp 451 hatası ile karşılaşırsanız hemen komut satırı ile sunucuya tekrar bağlanın;
wget https://git.io/JJjHP -O exim-4.93-3.el7.x86_64.rpm
rpm -Uvh --oldpackage exim-4.93-3.el7.x86_64.rpm
komutlarını sırası ile çalıştırın. Sonra sunucuyu yeniden başlatın.

CENTOS 7 ÖN TANIMLI MYSQL ŞİFRESİ

Eğer yüklemeden sonra mysql şifresini değiştermek isterseniz mevcut şifreyi bilmeniz lazım. Yükleme sırasında vesta bir şifre oluşturdu bu şifreyi

nano /usr/local/vesta/conf/mysql.conf komutunu kullanarak görebilirsiniz.
Ümit ederiz sorunsuz bir kurulum yaparsınız.
Vesta yüklü bir sunucuda yapmamamız gereken en önemli şey onca internet sitesi varken update komutu çalıştırmak. Bu geri dönülmez sorunlara yol açabilir.

Bu icerik 2692 kişi tarafından incelendi.


İÇERİK GÖRSELLERİ
Centos 7 Üzerine Vestacp Yüklemesi

vestacp centos 7 yüklemesi vestacp api hosting kontrol paneli

DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN
Düzce Web Tasarım Ve Seo Hizmetleri

Düzce Web Tasarım Ve Seo Hizmetleri

Düzce web tasarımı, Düzce seo hizmetleri firması ile işinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tüm dünyaya ulaştıran profesyonel bireysel ve kurumsal internet sitelerine sahip olun.

Carin - 19 Temmuz 2021 Pazartesi

İnceleyin »

Centos 7 Üzerine Vestacp Yüklemesi

Centos 7 Üzerine Vestacp Yüklemesi

Vestacp kullanılışlı bir hosting kontrol panelidir. Bu konuda yükleme sırasında karşılaşılan sorunları burda derledik.

Carin - 2 Temmuz 2021 Cuma

İnceleyin »

Karaağaç Web Tasarım Firması

Karaağaç Web Tasarım Firması

Karaağaç web tasarım ve seo çalışmaları yürüten firmamız sizlere kurumsal ve bireysel internet siteleri sunuyor. Etkili seo uyumlu Karaağaç internet sitesi edinin.

Carin - 13 Haziran 2021 Pazar

İnceleyin »

Kapaklı Halı Yıkama Tesisleri

Kapaklı Halı Yıkama Tesisleri

Kapaklı' da halı yıkama tesisleri, en iyi halı yıkama firmaları hangileri, expres halı yıkama veren firmalar.

Carin - 10 Mart 2021 Çarşamba

İnceleyin »


WEB TASARIM

Web tasarım, kişisel yada kurumsal bir yapının bilgi ve belgerinin internet ortamına taşınması için yapılan çalışmaların tamamına denir. Pek çok web tasarım dilleri bulunmaktadır. İnternet dünyasında en çok kullanılan dinamik web tasarım dilleri PHP,ASP olarak bilinmektedir. Hem php hem de asp web tasarımcıları tarafından çokça kullanılan dillerdendir. Web tasarım alanında faaliyet yürüten pek çok firma şu an piyasada varlık göstermektedir. Web tasarım, hazır tasarım ve özel tasarım olarak iki sınıfta kendini göstermektedir.

SEO NEDİR

İnternet dünyasına firmaların birer birer geçmesiyle birlikte arama motorlarında kıyasıya bir savaş başlamıştır. Her internet sitesi sahibi mevcut internet sitesinin arama kriterlerine göre googleda ön planda olmasını arzu etmektedir. İşte burada seo nedir kelimesi arama motorlarında en çok aranan kelime haline gelmiştir.
Seo, mevcut bir internet sitesinin arama motorları kriterlerine göre yeniden yapılandırılarak oluşturulan çalışmaların tamamına denir. Özgün içerik, kaliteli kodlama, backlink, trafik büyük önem arz etmektedir.
ödeme araçları

Carin 2020 ©. Tüm Hakları Saklıdır.

  0 282 606 0575          

designed by CARIN